…dopišme psím příběhům šťastné konce…

Sledujte nás
FacebookInstagram

O psím hospicu Dejte nám šanci

Jsme dva – na život i na Hospic. Eliška a Martin. Měníme psí životy. Víme, že nezměníme svět, ale když se nám podaří změnit život alespoň několika psům, svět bude hezčí místo k životu.

Náš Hospic poskytuje přechodný či trvalý domov psům starým, týraným, nemocným či handicapovaným, psům opuštěným, vyhozeným z množíren. Snažíme se jim dvaceti čtyřhodinovou péčí uzdravit rány na těle i na duši způsobené lidmi. Snažíme se napravit to, co jiní pokazili. Učíme psy znovu věřit lidem.

Zvířata u nás nežijí v kotcích, jako v klasických útulcích, ale s námi v našem domě. Chodí na procházky do okolních lesů, jezdí s námi na výlety, mají nonstop k dispozici ruce, které je hladí. Spousta z nich tohle všechno zažívá poprvé v životě.

Samozřejmostí je veterinární péče, kvalitní strava, socializace. Tím vším se snažíme uzdravovat nejen jejich nemocná těla, ale především bolavé duše.

Hledáme ty nejlepší domovy pro psy, jež mohou po uzdravení odejít z Hospicu za novým životem, s těmi, kteří u nás dožívají, jsme až do konce jejich chvil. Neodcházejí za Duhový most sami někde na řetězu u boudy nebo na kachlíkové podlaze studených kotců.

Za šest let, co spolek oficiálně existuje, jsme změnili život několika stovkám psů.

Krom péče o psy na Hospicu se zabýváme také osvětou. Jezdíme na besedy do škol, školek či dětských domovů, kde se děti setkávají s našimi pejsky, učí se bezpečnému kontaktu s nimi a dozvídají se, jak správně o zvíře pečovat. Účastníme se nejrůznějších veřejných akcí, kde popularizujeme adopce starých a handicapovaných psů. Vysvětlujeme problematiku množíren, snažíme se vést lidi k zodpovědnosti a učíme je nezavírat oči a nebýt lhostejní.

Spolek Dejte nám šanci spolupracuje s útulky a ochranářskými organizacemi napříč republikou.Jak zajišťujeme provoz hospicu

Hospic funguje na 2 místech:

  • V domečku v Bukovince žijeme já, Martin a děti spolu se 30 až 40 psy pod jednou střechou
  • V domečku v Pístovicích máme pobočku, kde se o několik pejsků a kočiček stará moje maminka

Zjistěte, kudy k nám »

Na obě místa můžete po domluvě osobně přijet a  na pejsky se nejen podívat, ale také se s nimi pomazlit a vyvenčit je.

Chod hospicu a péče o psy je hrazena:

  • částečně z naší vlastní kapsy,
  • z finanční a materiální podpory vás všech, kteří nám pomáháte.

Velké díky patří  veterinářům, kteří naše psy léči za příznivou cenu.

A moc děkujeme také všem dobrovolníkům, kteří nám pomáhají s venčením, kontrolami adoptovaných psů, při různých brigádách, nebo při hledání domovů pro naše svěřence.

© Dejte nám šanci, spolek | ochrana osobních údajů

Vytvořil MD webdesign, grafika: draphic.cz

Top