…dopišme psím příběhům šťastné konce…

Sledujte nás
Facebook

Naši pejsci  »  V trvalé péči  »  Méďa

Méďa

Pohlaví pes
Plemeno ovčák
Narození 2006

Méďa je pořádný medvěd, mohutný 45 kilo vážící cca 12letý ovčoun, který dlouhou dobu živořil sám, u opuštěného domu, protože jeho skvělý páníček se na něj prostě vykašlal. Krmili ho sousedé a kolemchodící pejskaři a jen díky nim Méďa přežil. Před Vánoci přijel k nám na Hospic – nejprve nechtěl vůbec do domu, byl zvyklý pouze na pobyt venku, za každého počasí, zvyklý na déšť, na sníh, na mráz, zvyklý na to, že se nemá kam schovat.

Později se nechal přesvědčit alespoň na bydlení ve verandě – vzal zavděk měkkou matrací a střechou nad hlavou. Dovnitř do domu ale nejde, na Silvestra jsme ho museli vzít do obýváku na vodítku a doslova ho uhladit, aby si lehnul a půlnoční ohňostroje prospal v tichu pokoje.

Každopádně je to pes naprosto nenáročný, tichý a klidný, takový salámista ošlehaný životem, který nic neřeší, nic ho nerozhází……většinu dne prospinká, rád se pocourá po zahradě, i k troše hraní se nechal Amálkou vyburcovat, rád chodí na vycházky do lesa, má rád návštěvy, které nosí piškotky… 🙂

Veterinární prohlídka ukázala zdravého psa, pouze mírně zvýšené jaterní enzymy – zatím řešíme ostropestřcem a uvidíme, jak to bude vypadat na další kontrole. Méďa čeká na svůj domov, na někoho, kdo mu vynahradí dlouhé chvíle samoty a opuštěnosti, na někoho, kdo ho bude brát pravidelně ven, hladit ho a mazlit a ukáže mu, že člověk umí nejen opouštět, ale také přicházet a starat se.

Chcete Méďu podpořit?

Fotoalbum a příběh

© Dejte nám šanci, spolek | ochrana osobních údajů

Vytvořil MD webdesign, grafika: draphic.cz

Top