…dopišme psím příběhům šťastné konce…

Sledujte nás
Facebook

Naši pejsci  »  V trvalé péči  »  Lili

Lili

Pohlaví fenka
Plemeno pudl
Narození 2002

Majitelka – sociálně slabší paní se zálibou ve vysedávání po nálevnách, má celkem 4 pejsky – dva relativně mladé a dva staré – Lilinku, která je ležák a 16ti letého pudla s rakovinou… již několik let je paní nabízena ze strany naší kamarádky, a potažmo z naší strany, pomoc se psy – ať už ve formě veterinární péče, úhrady faktur za léčení, operace, léky, případně umístění zvířat k nám…. paní vše odmítá, o stavu pejsků se nehodlá bavit, péči o ně prý zvládá v pohodě, nadevše je miluje a veterinu si s nimi řeší sama.

Až teď – ve chvíli, kdy majitelce hrozí vystěhování z bytu – je ochotná se dvou zvířat vzdát. Mladá akční a relativně zdravá fena putuje do jiného depozita, Lilinka je přijata k nám. O tom, že fenka má problém s pohybem, jsem věděla, přesto, když jsem pro ní do centra Brna přijela, vyrazilo mi to dech…dle slov majitelky – fence je asi 12, ona jí před 8mi lety kdesi našla – už nechodící – a zachránila jí (…ale bůhví, jak vše bylo, o paní máme zjištěny různé skutečnosti, takže možná se celý příběh odehrál úplně jinak a fenka si možná zažila peklo, ale nemáme důkazy, nebudu tedy spekulovat, budu se držet faktů, kterými jsou lékařské zprávy a aktuální stav psa).

Od té doby Lilinka 8 let leží na dece v pokoji… nechodí ven, nezná trávu, nikdy neviděla veterináře, nikdy nebyla očkovaná, nezná vlastně nic. Její život je deka v obýváku, ostatní psi a panička, která je nechává celé dny samotné, dle svědků bývají i 15 hodin doma sami. Paničku nikdy nenapadlo její nefunkční nožky nebo ulámanou spodní čelist řešit – alespoň nechat zrentgenovat nebo se zajímat, zda nemá bolesti…. no, čemu se divím, když nádor u svého pudla léčí vitamíny…..Podle majitelky je fena prostě ležák, venčí se pod sebe, nikam nechodí a ona jí nadevše miluje, její předávání bylo spojeno se spoustou slz a hysterických výlevů a slibů, že si pro ni přijde….osobně doufám, že už jí nikdy neuvidím….

Odvezla jsem tohle 3kilové klubíčko s oschlýma očkama a bezvládně plandajícíma nožkama rovnou na Veterinární klinika ANIMED, kde se jen zběžně prohlédla…. zjistili jsme – oči zakalené s výtokem, ulomená celá přední část spodní čelisti, v puse ani jeden zub, poškozená kůže okolo tlamičky, obě uši totálně ucpané mazem a hnisem, v pravém uchu doslova uhnilý zvukovod, přerostlé drápy, na srdci šelest, na mléčné žláze nádorky, zlomenina ocasu, ale hlavně – zpřelámané obě přední nohy – zřejmě už kdysi dávno……a totálně atrofované svaly na zadních nožkách…. …prvotní myšlenka nás všech byla – nechat holčičku odejít za Duhový most…. ale Lilinka na nás všechny vrtěla ocáskem a koukala nám do očí…. tak jsme si řekli, že jí DÁME ŠANCI a zkusíme vymyslet nějaký zázrak

Chcete Lili podpořit?

Fotoalbum a příběh

© Dejte nám šanci, spolek | ochrana osobních údajů

Vytvořil MD webdesign, grafika: draphic.cz

Top